ویژگی های موفقیت یک سازمان

دسته بندی


آخرین اخبار


تکریم وارائه خدمات رفاهی
۱۹ دی ۱۴۰۲

به اطلاع اعضاء محترم موسسه، رفاه اندوخته وآتیه کارکنان وزارت راه وشهرسازی میرساند با ...

تخفیف ویژه تله‌کابین توچال
۳ آبان ۱۴۰۲

در راستای فراهم آوردن خدمات رفاهی و تفریحی برای کارکنان محترم وزارت راه و ...

تخفیف ویژه جهت بازدید از باغ پرندگان تهران
۲۵ مهر ۱۴۰۲

در راستای فراهم آوردن خدمات رفاهی و تفریحی برای کارکنان محترم وزارت راه و ...

راه اندازی سامانه متمرکز رزرو آنلاین
۲ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی امور بین الملل و به نقل از آقای اصلانی از ...

برچسب ها


ویژگی های موفقیت یک سازمان

ویژگی های موفقیت یک سازمان

موفقیت سازمانی، یک هدف ویژه است که هر مجموعه ای برای رسیدن به آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. سازمان موفق، سازمانی است که در یک دوره ی زمانی بلند مدت، توانسته باشد همسو با تغییرات، واکنش های مناسبی به آن ها دهد و با ایجاد یک ساختار منسجم و ایده آل، در راه نیل به اهداف خود، به نتایج موفق آمیز برسد. در راه رسیدن به موفقیت، سازمان ها موانع زیادی را بر سر راه خود می بینند که اتخاذ استراتژی مهم در این برهه زمانی، بسیار حیاتی می باشد. حال در ادامه می خواهیم چندین سوال مهم را بررسی کنیم. موفقیت سازمان ها در مقیاس های بزرگتر، چه دستاوردی را به ارمغان می آورد. عوامل موفقیت این سازمان ها چه می باشد. چگونه باید برای رسیدن به یک سازمان موفق تلاش کنیم.

عوامل زیادی وجود دارد که باعث ارتقا و رشد یک کسب و کار می شود. یک سازمان موفق برای رسیدن به چنین مقامی، مراحل دشوار زیادی را طی کرده است. این سازمان از این شرایط دشوار، با سربلندی بیرون آمده است

شاید کلیدی ترین عامل موفقیت یک سازمان، منابع انسانی آن باشد. منابع انسانی، تنها مزیت رقابتی یک سازمان است که در آن افراد مشغول به کار هستند. منابع انسانی مناسب و باکیفیت، باعث موفقیت سازمان شده و کارایی را افزایش می دهد. در طرف مقابل منابع انسانی نامناسب، باعث عدم استفاده بهینه از منابع شده و باعث پسرفت سازمان می شود. مدیران می توانند به وسیله ی آموزش مستمر و مناسب، مشارکت بهینه و مهیا سازی عوامل مناسب، باعث افزایش کارایی منابع انسانی در شرکت شوند.

بحث مالی و جریان نقدی، همواره یکی از مهم ترین شرایط در هر زمینه ای می باشد. یک سازمان موفق بدون پشتوانه ی مناسب مالی و مدیریت آن، به بیراهه کشیده می شود. برای شروع هر کسب و کاری، منابع مالی جزء لاینفک آن می باشد. همچنین در ادامه ی مدیریت سازمان، مدیریت منابع مالی برای تأمین امکاناتی همچون مکان مورد نظر و نیروی کار، الزامی می باشد. مدیران آگاه و باتجربه، همواره به این نکته اهتمام می ورزند که عدم استفاده ی صحیح از منابع مالی، باعث شکست سازمان می شود.

عوامل ذکر شده، از مهم ترین عوامل موفقیت یک سازمان می باشند. علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری نیز می باشند که یک سازمان موفق آن ها را دارد. تعهد سازمانی، جذب مخاطب و ذینفعان و بازاریابی، آموزش و خلاقیت سازمانی، چشم انداز مناسب، اهداف بلند مدت، تفکر استراتژیک، رهبری مناسب و … از جمله این موارد می باشد.